Kontakt

Potrebujete pomoc?  

Zavolajte nám +421 482302922

Pondelok - Piatok v čase 8:00 - 16:00


Support

Potrebujete pomoc?

Môžete nám zavolať kedykoľvek od pondelka do piatka medzi 8:30 a 16:30. Tel. 048 23 02 922.

Možno nájdete odpoveď na Váš problém v našich Často kladených otázkach (FAQ).

Support

Potrebujete užívateľskú príručku?

Vyberte a stiahnite si manual pre Vaše zariadenie.

Ako si vybrať elektronický prekladač?

Spomedzi nespočetných zariadení, aplikácií, funkcií, jazykov… výber elektronického prekladača môže byť dosť zložitý. Ako by ste mali vedieť, že niektorý elektronický prístroj vám bude vyhovovať lepšie ako iný? Ako by ste sa mali rozhodnúť, ktorý prekladač je pre Vás najlepší? Ako si vybrať elektronický prekladač bez toho, aby ste mali poňatia o týchto záhadných zariadeniach? Nebojte sa. Nie ste jediný, kto má takúto dilemu. Tento krátky návod by Vám mal pomôcť pri rozhodovaní, ktorý elektronický prekladač by ste si mali zvoliť.

Prečo potrebujete elektronický prekladač?

Musíte sa najprv sami seba opýtať otázku: Prečo potrebujete elektronický prekladač? Pretože veľa cestujete? Alebo možno milujete cudzie jazyky a neodoláte učeniu sa nových? Možnože máte obchodných partnerov v zahraničí... povedzme v Číne? Zo skúsenosti vieme, že komunikácia s Číňanmi môže byť zložitá. Alebo má vaše dieťa problémy lekciami francúzštiny alebo španielčiny? Alebo z každého trochu?

Otázka účelu je dôležitá. Povedzte nám, čo chcete robiť a my vám povieme, ktoré elektronické zariadenie je najlepšie pre vaše potreby.

Ak potrebujete prekladač, aby ste si vypýtali kávu v Paríži, alebo si objednali hotel v Ríme, kúpte si Vasco Translator. Tieto špičkové vynálezy rozpoznajú vašu reč a preložia to, čo hovoríte, do francúzštiny alebo taliančiny - veľmi užitočné, keďže komunikácia tvárou v tvár je v týchto situáciách nevyhnutná.

Pomôžu Vám tiež dostať to, čo chcete, od vašich čínskych partnerov. Vasco prekladače vedia mandarínsky a to Vám určite pomôže.

Ak chcete pomôcť svojim deťom ľahšie sa učiť jazyky, môžete im kúpiť Vasco Omni alebo Comet Tablet. Vasco Omni je len elektronický prekladač. Je vybavený slovníkmi Oxford a Collins a vie prekladať celé vety. Je výborný pre učenie jazykov, a to najmä po anglicky. Avšak, môžete ho tiež použiť pri učení sa francúzskeho časovania slovies alebo nemeckej výslovnosti.

Ktoré jazyky potrebujete?

V ďalšom kroku je potrebné zistiť, akými jazykmi sa hovorí v oblasti kam pôjdete alebo akým jazykom hovoria vaši obchodní partneri. Mnohí cestovatelia nevedia, či napríklad švajčiarsky jazyk skutočne existuje. A to nie je vtip! Skontrolujte pred letom Wikipédiu a potom budete vedieť, či budete potrebovať elektronický prekladač hovoriaci mandarínsky alebo kantonsky, khmérsky či malajálamsky. Máme totiž aj také múdre zariadenia.

Avšak najpopulárnejšie jazyky sú, samozrejme, anglický, španielsky, francúzsky a nemecký. Tie nájdete takmer vo všetkých našich prekladačoch. Ďalšie európske a niekoľko ázijských jazykov nájdete vo Vasco Translator a Vasco Traveler. Ako už viete, tieto prekladače sú ideálne na komunikáciu.

Neváhajte požiadať o jazyk, ktorého meno neviete ani vysloviť. Možno má Vasco Omni rozširujúcu kartu s týmto jazykom. Bolo to tadžické alebo tadžcké?

Čím viac jazykov prekladač má, tým horšie. Naozaj? No ... nie tak celkom. V prípade Vasco prekladačov sú preklady vo všetkých dostupných jazykoch tak presné, ako je to len možné. Napriek tomu, ak chcete vedieť, dvojjazyčný Ectaco má viac materiálu než viacjazyčný. Nebojte sa nás opýtať skôr, ako si niektorý kúpite!

Čo znamená rozpoznanie reči?

To je dobrá otázka! Ak neviete, budete prekvapení. Táto funkcia je úplne nová. Umožňuje zariadeniu rozpoznať, čo hovoríte ... a výsledky sú vynikajúce! Povedzte Vasco Translatoru, čo chcete a on všetko zachytí bez chýb. Úžasné, nie?

A to nie je všetko. Vasco teraz prekladá, čo ste práve povedali, do turečtiny alebo poľštiny. Skúste si to v reštaurácii Krakove a pekným poľským servírkam sa to iste bude páčiť. Použite ho v kaviarni v Istanbule a vyčarte úsmev na tvári čašníka.

Táto funkcia rozpoznávania reči získava na popularite a okrem Vasco Translatora a Vasco Travelera je dostupná tiež v Comet V.

Potrebuje tento prekladač internet?

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch je odpoveď áno. Technológia rozpoznávania hlasu sa stále vyvíja, aj keď čoskoro ho budeme mať off-line. Ale zatiaľ potrebujete WiFi alebo GSM siete, aby ste ho mohli používať. A len zariadenia Vasco sa automaticky pripoja k sieti GSM, takže ich môžete použiť kdekoľvek a kedykoľvek, takže ste úplne nezávislý na WiFi.

Odpovedá prekladač, keď sa pýtam?

No ... áno aj nie. Áno, ak máte na mysli výslovnosť. Áno, väčšina našich prekladačov môže vysloviť preložený text nahlas. Nie, ak ho spýtate, ako sa dostať na letisko Arlanda v Štokholme. Nepozná odpovede. Len preloží vašu otázku. Ale nie je to práve to, čo hľadáte?

Takže čo je GPS navigácia?

Ach ... áno. Skoro som zabudol. Vasco Traveler Premium bol navrhnutý tak, aby bola vaša cesta príjemná. Dokáže rozpoznať reč a prekladať celé vety rovnako, ako iné elektronické prekladače, ale môže urobiť ešte viac. Je vybavený presnou GPS navigáciou, off-line svetovými sprievodcami, databázami núdzových čísel a zastupiteľských úradov, funkciou SOS a mnohými ďalšími. Toto zariadenie je najlepšie, ak ste cestovateľ. A nezáleží na tom, či budete cestovať do Paríža alebo Tromsø. Zistíte, že je veľmi užitočné ako na diaľnici, tak aj v teréne. Hoci do terénu by som odporučil Vasco Traveler Solid. Len kvôli bezpečnosti.

Takže ktorý elektronický prekladač vybrať?

Porozmýšľajte, rozhodnite sa, na čo budete prekladač potrebovať, kam idete, aké jazyky budete používať a aké funkcie budete potrebovať. V skratke - Vasco Translator pre komunikáciu, Vasco Traveler pre cestovanie a ECTACO, Trano alebo Comet pre výučbu cudzích jazykov. Ak máte ešte nejaké pochybnosti, stačí nám zavolať. Pomôžeme veľmi radi!