Kontakt

Potrebujete pomoc?  

Zavolajte nám +421 482302922

Pondelok - Piatok v čase 8:00 - 16:00


NÁKUP A PLATBA

Áno! V košíku zvoľte možnosť platby na dobierku. Platíte v hotovosti pri obdržaní zásielky.
Samozrejme, obráťte sa na náš zákaznícky servis, poskytnete svoje údaje na dopravu a váš balíček zabalíme a odošleme v ten istý deň.

DORUČENIE

Všetky objednávky sú odoslané do 24 hodín. Balíky sú dodávané do 2-3 pracovných dní.

VRÁTENIE TOVARU A ZÁRUKA

Áno. Máte 14 dní na vrátenie zariadenia.
Peniaze získate naspäť do 14 dní odo dňa, keď položka dorazí na našu pobočku. Snažíme sa vrátiť finančné prostriedky tak rýchlo, ako je to možné. Obvykle tento proces trvá asi 2 dni.

TECHNICKÁ PODPORA

Ak nie ste schopní získať prístup k Internetu po prekročení hranice, skúste vypnúť a zapnúť vaše zariadenie. Tým sa urýchli prihlásenie k novej sieti GSM. Ak problém pretrváva alebo sa opakuje, môžete prejsť na "Nastavenia" a vypnúť možnosť automaticky vybrať sieť a potom zmeniť operátora siete ručne.

Najprv sa uistite, že je internetový prenos dát zapnutý.

V dolnej časti obrazovky by mal byť ikona, ktorá symbolizuje prístup na internet prostredníctvom siete GSM. Ikona vyzerá takto: data .Keď je prenos dát vypnutý alebo nedostupný – objaví sa táto ikona: gsm (GSM).

Pre aktiváciu prenosu dát stlačte a podržte GSM ikonu, kým sa nezmení na pohybujúce sa šípky (informujú užívateľa, že zariadenie sa pripája k internetu).

Pre pripojenie k sieti WiFi vyberte z menu "Nastavenia" a potom "WiFi". Zo zoznamu dostupných sietí vyberte tú, ku ktorej sa chcete pripojiť, a potom v dialógovom okne zadajte požadované heslo siete. Ak má domáca sieť nastavenia zabezpečenia v podobe hesla, uistite sa, že ste zadali správne heslo. Nezabudnite, že heslo môže mať malé a veľké písmená.

Stlačte ikonu WiFi wi-fi na hlavnej obrazovke. Keď je aktivovaná, môžete nastaviť WiFi sieť. Vyberte si zo zoznamu dostupných sietí tú, ktorú chcete. Ak sieť vyžaduje heslo, zadajte ho a potvrďte “OK“. Vasco automaticky ukladá sieť a aj heslo siete, ku ktorej je pripojený.

Uistite sa, že je WiFi modul zapnutý a potom choďte na “Vasco Nastavenia“, vyberte tlačidlo označené ako “WiFi konfigurácia“. Uvidíte zoznam dostupných sietí. Po vybratí zvolenej siete sa objaví okno, do ktorého zadáte heslo. Následne potvrďte tlačidlom “OK”.
Vaše Vasco číslo sa nachádza vo vnútri krabice, na ochrannom obale alebo pod krytom batérie. Zvyčajne začína číslami 372 alebo 00372.

AKTUALIZÁCIE A VÝCHODZIE NASTAVENIE

Obnovenie továrenského nastavenia môže spôsobiť, že niektoré programy prestanú pracovať a budete musieť vrátiť prístroj výrobcovi. Preto odporúčame, aby ste tak nerobili.
Obnovenie továrenského nastavenia vymaže všetky nastavenia definované výrobcom, tieto nastavenia sú nevyhnutné pre správne fungovanie zariadenia. Preto vás varujeme pred vykonaním tejto akcie. Po obnovení továrenského nastavenia väčšina funkcií prekladača nebude správne fungovať, takže by ste mali kontaktovať zákaznícky servis. Kontaktné číslo: 048 23 02 922 .
Ak chcete skontrolovať dostupnosť aktualizácií, pripojte sa k WiFi sieti. Potom z hlavného menu vyberte "Nastavenie Vasco" a "Skontrolovať aktualizácie". K menu Vasco Translator možno pristupovať pomocou tlačidla menu. Po kliknutí na tlačidlo "Skontrolovať aktualizácie" sa objaví "Stiahnuť aktualizácie", môžete pokračovať alebo odložiť operáciu na neskôr. Ak sa rozhodnete pokračovať, postupujte podľa pokynov, ktoré sa objavia na obrazovke. V prípade, že neexistujú žiadne nové verzie softvéru k dispozícii, uvidíte správu "Nie sú potrebné žiadne aktualizácie".
Ak ste omylom zmenili jazyk zariadenia na úplne cudzí, kontaktujte nás prostredníctvom formulára na webových stránkach alebo telefonicky.

CHYBY

Tento problém sa objavuje len pri starších verziách prekladačov, 2.0 Vasco a Vasco Traveler. Zariadenie potrebuje stiahnuť a nainštalovať aktualizáciu. Budete potrebovať počítač s pripojením na internet a USB kábel na pripojenie prekladača.
Táto metóda funguje len na počítačoch so 64-bitovým operačným systémom. Preveďte nasledujúce kroky:
  1. Stiahnite súbor kliknutím na link https://onway.pl/vasco/updates/extInstaller/, alebo ho skopírujte do prehliadača.
  2. Odzipujte súbor “extInstaller” dvojitým kliknutím.
  3. Stlačte “Install”
  4. V novom okne prehliadača stlačte “Start update”.
  5. Pripojte vaše zariadenie k počítaču použitím priloženého USB kábla.
  6. Po inštalácii aktualizácie uvidíte správu “Success”, môžete zavrieť okno a odpojiť zariadenie.

V prípade zlyhania prosím kontaktujte našu technickú podporu na čísle: 048 23 02 922

Najprv skontrolujte hlasitosť stlačením “Hlasitosť +”. Ak je to správne nastavené, overte si, či je funkcia výslovnosti vo vašom zriadení dostupná pre daný jazyk. Ak sú obe tieto podmienky splnené a zariadenie stále nevyslovuje preklad, kontaktujte nás, prosím: telefonicky, emailom alebo použitím formulára. Číslo technickej podpory: 048 23 02 922

STATUS ÚČTU A SIM KARTY

Pre dobitie SIM karty je potrebné zakúpiť si dobitie na našej stránke. Budete krok za krokom navigovaný procesom dobitia SIM karty. Jednoducho kliknite na „Dobitie Vasco“ na našej stránke.
Vasco Translator má počítadlo vykonaných prekladov. Môžete očakávať, že na najnižšie nabitie preložíte približne 5 000 viet. Tak si viete odhadnúť výšku kreditu. Ak si však chcete skontrolovať prostriedky na vašom účte, prosím, kontaktujte nás.

ELEKTRONICKÉ PREKLADAČE

Všetky prekladače spoločnosti Vasco Electronics hovoria tak britskou, ako aj americkou angličtinou. Môžete si vybrať, ktorú uprednostňujete.
Prekladače, ktoré ponúkame, majú vstavané slovníky a množstvo závisí od konkrétneho slovníka. Väčšina prekladačov používa on-line softvér, kde sa priamo generujú slová. Napríklad Vasco prekladače majú neobmedzený počet slov.
Aby sme sa uistili, že naše zariadenia spĺňajú vaše požiadavky, vytvorili sme špeciálny návod "Ako si vybrať prekladač reči?" KLIKNITE SEM A PREČÍTAJTE SI
Niektoré prekladače majú funkciu prekladania celých viet. Môžete si to pozrieť na našej Web stránke. V ľavom stĺpci si vyberte jazyk alebo vlastnosti, ktoré požadujete, a na stránke sa vám zobrazia zariadenia spĺňajúce dané parametre.
Väčšina zariadení je vreckovej veľkosti ako mobilný telefón. V popise produktov môžete skontrolovať hmotnosť aj veľkosť.
Áno, vo väčšine zariadení. Samozrejme, prekladač nie je náhrada za reálneho tlmočníka, no určite pomôže pri komunikácii. Môžu sa vyskytovať drobné chyby, preto je lepšie používať krátke vety a jednoduchšiu formuláciu pre získanie presného prekladu.

Záleží na zariadení.

  • Comet a Trano modely nepotrebujú prístup k internetu na preklad písaných viet.
  • Ectaco Partner LUX potrebujú WiFi k rozpoznaniu reči.
  • Vasco zariadenia vyžadujú prístup k internetu, avšak sú vybavené SIM kartou, ktorá umožňuje pripojenie pomocou GSM siete. Užívateľ sa teda nemusí obávať prístupu k internetu a môže jednoducho zariadenie používať.
Prekladače prekladajú celé vety, zatiaľ čo slovníky len jednoduché slová.
V ľavom stĺpci našej web stránky môžete filtrovať naše produkty. Jednoducho vyberte skenovaciu funkciu a zobrazia sa prekladače so skenovacou funkciou.
Prekladače zabezpečujúce výučbu jazyka sú Trano T-22, Comet V a Ectaco Partner LUX. Nájdete v nich mnoho užitočných lekcií, testov, návodov a slovníkov.

VASCO TRANSLATOR

Prekladač Vasco Translator potrebuje pripojenie k internetu. Vstavaná SIM karta vám umožní prístup k sieti v takmer každom kúte sveta. Navyše nevyžaduje nijakú konfiguráciu. Len GSM pripojenie.
Vasco Translator je elektronický prekladač rozpoznávajúci reč.

Vasco Traveler je viacjazyčné zariadenie, ktoré okrem prekladu reči zabezpečuje aj ďalšie funkcie, ako GPS alebo telefón. Pod všetkými našimi produktmi nájdete tlačidlo „Porovnaj“. Pomôže vám presne porovnať vlastnosti zariadení.
Vasco Traveler už má nainštalovaný Google Play obchod a ten umožňuje rozšíriť možnosti zariadenia ďalšími aplikáciami. Pre sťahovanie a inštaláciu aplikácií však potrebujete Google účet.
Vasco prekladá reč. Môžete hovoriť do zariadenia a ono rozpozná, čo ste povedali a preloží to do 30 jazykov. Väčšinu jazykov dokáže Vasco vysloviť nahlas, takže si budete môcť vypočuť vaše preklady.
Po prekročení hraníc sa Vasco automaticky pripojí k lokálnej GSM sieti a môžete ho tak ihneď použiť.
Vasco má neobmedzený slovník vďaka tomu, že využíva externé servery.
Spočiatku od nás dostanete zariadenie s možnosťou prekladu asi 5 000 viet cez GSM sieť v závislosti od krajiny, v ktorej sa nachádzate. Vstavanú SIM kartu môžete dobiť takým kreditom, ako si želáte. Cenu za prenosy dát nájdete na https://vasco-electronics.com/prices.
Do Vasco prekladača nie je možné pridať ďalšie jazyky. Tieto zariadenia sú viacjazyčné (asi 40 jazykov) a umožňujú tak komunikáciu s 90% svetovej populácie.
Určite! Vasco prekladače sú nezávislé na WiFi pripojení automatickým pripájaním ku GSM sieťam po celom svete.
Na produktovej stránke je mapa označujúca krajiny, v ktorých Vasco prekladače fungujú. Ak nenájdete krajinu, do ktorej idete, zavolajte nám. RÝCHLY KONTAKT: 048 23 02 922 .
V popise každého produktu nájdete zoznam dostupných jazykov a tiež možnosť výslovnosti.
Životnosť batérie závisí od modelu zariadenia. S postupným používaním batéria stráca životnosť rovnako, ako obyčajný smartfón. Ak hľadáte zariadenie s vysokou kapacitou batérie, ktorá sa dá používať dlhý čas bez dobíjania, pozrite si Vasco Traveler Solid.
Prejdite do menu prekladača a zvoľte možnosť "Zostatok na účte". Váš zostatok sa zobrazí vedľa vášho doplňujúceho čísla.

VASCO TRAVELER

Poplatky sú závislé od krajiny, v ktorej sa nachádzate. Súčasné ceny hovorov nájdete na www.vasco-electronics.com. Na spodku stránky kliknite na “Rates”.
Cena za prenos MB závisí od konkrétnej krajiny. Cenník za pripojenie nájdete na www.vasco-electronics.com.
Ak chcete skontrolovať stav svojho účtu, zvoľte "Zostatok na účte" v hlavnom menu a zadajte telefónne číslo do príslušného poľa. Druhou metódou je použitie telefónu. Vyberte číslo 099 a volajte. Uvidíte telefónne číslo a výšku vášho účtu.
Vasco Traveler funguje po celom svete. Avšak vstavaný jazykový prekladač nemusí fungovať v niektorých krajinách v Afrike alebo v Oceánii. Krajiny, v ktorých Vasco Translator funguje sú vyznačené na mape na podstránke výrobkov, v časti Pripojenie.
Ak chcete urýchliť vyhľadávanie založené na satelitoch, skontrolujte, či je aktivovaná funkcia GPS a WiFi modul je vypnutý.
Ak ste si s prístrojom zakúpili mapy sveta, budú automaticky k dispozícii pri spustení navigácie. Avšak, ak ste si zakúpili Vasco Traveler bez mapy sveta, môžete ju aktivovať kedykoľvek pri nákupe tu.
Obdržíte aktivačný kód, ktorý je nutné zadať v mapách a nastaveniach navigácie. Aktivovať kód produktu.

VASCO MINI

Stlačte a podržte tlačidlo vypínania a súčasne zvýšte hlasitosť. Držte obe tlačidlá stlačené, kým sa zariadenie nevypne. Uvoľnite tlačidlá a zariadenie sa po niekoľkých sekundách reštartuje.

PRÍSLUŠENSTVO

Pri prvom spustení skenera ho zapnite predtým, než zapnete Vasco.
Po druhé, prejdite na položku "Príslušenstvo" a zapnite Bluetooth a skener.
Ak to urobíte nesprávne, urobte to znova v správnom poradí.
Vasco Skener pracuje s radom Vasco Translator a Vasco Traveler 5 "a 7".
Ak si nie ste istí, či je vaše zariadenie kompatibilné so skenerom, kontaktujte nás.
Klávesnica určená pre prekladač Vasco je k dispozícii iba prostredníctvom predaja setu s Translator 7" alebo Traveler 7". Klávesnica je nakonfigurovaná a pripravená pracovať s jedinečným zariadením, preto ju nemôžete kúpiť samostatne.
Keď je úroveň batérie nižšia ako 20%, podsvietenie klávesnice sa automaticky vypne z dôvodu režimu úspory energie. Stačí nabiť.